Mikrodenetleyici Tabanlı Bant Otomasyonu


Bitirme projemi sizlerle paylaşıyorum. Emeğe saygı, eminim çok yardımcı olacak içerdeki bilgiler...

1. Word dosyası
2. Proteus Devre
3. CCS C pic yazılımı


ÖZET

Günümüzde herhangi bir iş kolundaki üretim konusuna yaklaşıldığında görülecektir ki, ağır rekabet koşulları bahis konusudur. Açıktır ki artık sadece üretmek çok da anlamlı olmamaktadır .Üretim, hızlı, standart, güvenli, hatasız yapılıyorsa anlam kazanır duruma gelmiştir; ancak bu şekilde rekabetçi unsurlarla baş edilebilir. İşte bu noktada ‘’otomasyon’’ devreye girmektedir.

Endüstri , üretimi,kaliteyi ve verimliliği artırmanın , maliyeti düşürmenin kaynağı olduğu için otomasyon fevkalade önemlidir. Otomasyon yerleşip ilerledikçe endüstriyel üretim onunla doğru orantılı olarak gelişmeye devam edecektir. Otomasyonsuz endüstrinin başarılı ve rekabetçi olması mümkün değildir.

Günümüzde bant otomasyon sistemlerinin kullanım alanları çok geniştir. Gıda sektöründen otomobil sektörüne kadar birçok sektörde kullanılması, artan rekabet koşulları içerisinde üretici firmalar için zorunlu hale gelmiştir.

Projemizde , visual basic tabanlı bant kontrol sistemi yardımıyla bant üzerindeki siyah ve beyaz kutuların renklerine göre ayrılması ,sayılması ve konumlandırılması amaçlanmıştır. Kullanıcı, projede kullanılan protokolü istekleri doğrultusunda uyarlayabilir. Bu açıdan tasarlanan proje, siyah ve beyaz kutuların ayrılması ve konumlandırılmasından ziyade kullanıcı için bir prototip durumunda olup bilgisayar ile çevresel ünitelerin nasıl haberleştiğini, protokolün nasıl sağlandığını içermesi bakımından önemlidir.

ABSTRACT

Nowadays when you approach to subject of production in any field of business,serious competition is matter of discuusion.It is obvious that only production is not meaningful,anymore.If the production is fast,standart,safe and flawless,then it will become meaningful. This is the only way of getting by the competitive factors.At this point,automation steps into the situation.

Automation is extremely important because it is the source of increasing industrial production,quality,productivity and decreasing the cost. Industrial production will continue evaluating directly proportional wit the automation as long as it embeddingly makes progress.Industry can not be succesful and competitive without automation.

At present,utilization fields of band automation systems are very broad.
Under circumstances of increasing competition,it have became compulsory for manufacturers because it is utilized in many fields from nutrient to automobile.

In our project it is aimed that black and white boxes on the band are seperated,numbered,located with the help of visual basic based band control system.User can adjust protocol that is used in the project according to his desires.In this regard,designed project is important because it is a prototype which includes how the computer and enviromental unitaries contact with each other and how the protocol achieved except that black and white boxes are seperated and located.


indir

3 yorum:

yusuf oral dedi ki...

arkadaşım senin bu projenden yararlanmak istiyorum fakat indirmeyi denedim indiremedim yardımcı olursan sevinirim

onur kalecik dedi ki...

link çalışıyor tekrar deneyin

Adsız dedi ki...

ilginc bilgiler icin tesekkurler